Haber

ABD’de 5 kişinin hayatını kaybettiği banka saldırısının zanlısına beyin testi yapılıyor

ABD’de 5 kişinin hayatını kaybettiği banka saldırısının zanlısı Sturgeon’a beyin testi yapılıyor.

Zanlının babası Todd Sturgeon, aldığı yarı otomatik silahla bankaya saldırdıktan sonra polis tarafından öldürülen oğlu için beyin testi yaptırmaya karar verdiklerini belirtti.

Saldırganın yakınları, lisede futbol ve basketbol oynadığı için beynine darbe almış olabileceğini düşündükleri Kronik Travmatik Ensefalopati (KTE) testinin yeni başladığı bilgisini paylaştı.

CTE A BEYİN HASTALIĞI

Kentucky Eyalet Tıbbi Müfettişliği, bir beyin hastalığı olan CTE’nin tekrarlayan kafa travmasına maruz kalan kişilerde bulunabileceğini ve yapılan araştırmaların insan kafasına alınan herhangi bir darbenin CTE ile sonuçlanabileceğini gösterdiğini duyurdu.

Ancak otopsi ve nöropatolojik inceleme ile teşhis konulabilen hastalığın beyindeki nöropatik yolları patolojik olarak devre dışı bırakabildiği ve hafıza kaybı, konfüzyon, muhakeme bozukluğu, saldırganlık ve depresyon gibi çeşitli semptomlara yol açabildiği ve bazen intihar davranışını tetikleyebildiği kaydedildi. .

ETKİNLİK

10 Nisan sabahı Kentucky eyaletinin Louisville kentinde Old National Bank finans kuruluşuna düzenlenen silahlı saldırıda ikisi polis memuru olmak üzere 5 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. 23 yaşındaki ana karakter Connor Sturgeon, polisle girdiği çatışmada ölü bulundu.

Saldırganın bir süre önce bankadan tahliye edilen bir çalışan olduğu belirtildi. Polis, Sturgeon’un saldırıda kullandığı AR-15 yarı otomatik tüfeği bir süre önce yasal olarak satın aldığını bildirmişti.

Saldırı sırasında zanlının Instagram’dan canlı yayın yaptığı da belirtilirken, bu görüntülerin acilen internetten kaldırıldığı kaydedildi. Saldırıda hayatını kaybedenler için eyalette bayrakların Cuma gününe kadar yarıya indirileceği açıklandı.

haber-defne.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu