Ekonomi

Binance rezervlerini denetleyen Mazars, hizmetini durdurduğunu açıkladı

Investing.com – Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’inRezervleri denetleyen uluslararası kontrol firması Mazars, kripto firması müşterileri için tüm çalışmaları durdurduğunu açıkladı.

Binance ile birlikte Crypto.com ve KuCoin rezerv kontrollerine de son verildi.

Binance yetkilileri son gelişmeyi “Mazars, Crypto.com, KuCoin gibi diğer kripto borsaları da dahil olmak üzere küresel olarak tüm kripto şirketleriyle bizimle çalışmayı geçici olarak durdurdu” şeklinde duyururken, daha uygun bir yol bularak daha fazla şeffaflık sağlamayı taahhüt ediyor. rezerv detayları önümüzdeki dönemlerde paylaşılacaktır. kurmak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, CNBC’ye birçok kontrol firmasının kripto şirketleriyle çalışmaya istekli olmadığını söyledi. Ayrıca CZ, birçoğunun Blockchain şirketleri için dengeli raporlar sağlayamadığını savundu.

Mazars’ın kontrol faaliyetleri sona ermeden önce resmi internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre Binance’in 22 Kasım prestijli rezervi 575.742. bitcoin %101 garantili olarak beyan edilmiştir. Mazars ayrıca Crypto.com ve Kucoin için bir kontrol raporu yayınladı ve KuCoin’in rezervlerinin yüksek oranda teminatlandırıldığını, Crypto.com’un rezervlerinin ise tek teminatlandırıldığını bildirdi. Şimdi kontrol şirketi raporları sitesinden kaldırmış görünüyor. Ayrıca OKX ve Gate.io’nun kontrol şirketi Armanino’nun da rezerv kontrol faaliyetlerini durdurduğu bildirildi.

Rezervin ispatı ilkesi, FTX’in İflasının ardından bir anda kripto borsalarının gündemine girdi. Müşterinin güvenini yeniden kazanmak için hızlı hareket eden borsalar, rezervlerini birer birer ortaya çıkarmaya başladı. Bu yeni gelişmede, denetim firmasının bu hizmete aniden son vermesi piyasalar için bir başka alarm kaynağı olarak ortaya çıktı.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu