Haber

Bölge beşik gibi sallanıyordu! Naci’den teselli gören açıklama: Elazığ’da büyük deprem beklemiyorum

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Deprem bölgesinde artçı sarsıntılar yaşanmaya devam ediyor. Elazığ4-5 büyüklüğünde depremler 6 kez sallandı.

6 KEZ SALLANIRLAR

Elazığ ‘nin Palu ilçesi de bu gece sabaha kadar 6 kez sarsıldı. Palu’da saat 03.37’de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Hemen ardından saat 03.39’da aynı ilçe 4.8 ile sarsıldı. Afet ve Acil Durum İdaresi (AFAD) İdaresi’nden alınan bilgiye göre, depremin merkez üssü 04.07. Elazığ Richter ölçeğine göre Türkiye’nin Palu ilçesinde 4,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. 14.56 kilometre derinlikte kaydedilen deprem hissedildiği bölgelerde alarma neden olurken, Naci Görür sosyal medya hesabından teselli edici açıklama yaptı.

“BU DEPREMLER ELAZIĞ’IN DEPREMİ OLAMAZ”

Görer, “Palu çevresinde 4 büyüklüğünde depremler oluyor. Son büyük Maraş depremleri sonucunda muhtemelen Malatya (M), Ovacık (O), Nazimiye-Karakoçan (NK) ve buna bağlı faylar yüklendi. İrili ufaklı depremler oldu. Bu faylar üzerinde beklenebilir.Bu depremler ElazığDeprem olamaz.

“ELAZIĞ’TA ARTIK BÜYÜK DEPREM BEKLİYORUM”

Bu fay üzerinde Sivrice-Malatya arasında kırılır. ElazığBingöl 1971 ve 2003, Palu 1977, Sivrice 2020 vb. Elazığ Büyük deprem beklemiyorum. Elazığ komşularının sarsıntısını bundan böyle sevgiyle hissediyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu