Haber

Dulkadiroğlu Abi’ye Melikgazi desteği

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Melikgazi Belediyesi, Dulkadiroğlu ilçesinde hafriyat kaldırma, seyyar wc ve duş, yol açma, ilaçlama ve ilaçlama, çöp toplama, besin takviyesi gibi birçok ihtiyacı gidermek için hızla çalışmalara başladı.

İlçe başkanı Dulkadiroğlu Belediyesi yöneticileri ile Melikgazi Belediyesi ortada istişare yapıldığını belirten Dr. Palancioğlu, “Dulkadiroğlu ilçe ile kardeş belediye olduk. Asrın felaketinin ardından Melikgazi Belediyesi olarak depremzedelerin normal hayata dönmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Yardımlarımız ihtiyaçlar doğrultusunda belli bir program çerçevesinde sistemli bir şekilde deprem bölgelerine ulaşmaktadır.

Seyyar WC ve duş, gıda yardımlarımız başlamıştır. Bu kapsamda gruplarımız Dulkadiroğlu semtinde bir arsanın çadırkent olması için düzenleme yaptı. İnşallah burada bir çadır kent kurulacak. Çadır kentlerde yaşayan vatandaşların sağlığı için depremzedelerin kaldığı çadırların çevresine ve çöp konteynırlarına bulaşıcı hastalıkların bulaşmasına neden olan haşere ve kemirgenlere karşı ilaçlama yapıldı. Ayrıca Lider Yardımcımız ve ilgili birim yöneticilerimiz de bölgeyi inceleyerek ihtiyaçları belirledi. Melikgazi’den enkaz kaldırma çalışmalarına giden gruplarımız hızlı bir şekilde yola çıktı. Emek veren, emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Bu yaraları sarmak için tüm belediyeler ve kurumlar olarak hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

keskin-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu