Haber

Gebze Engelli Yaşam Merkezi için ilk kazı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gençlere hizmet veren Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezi’nin ardından bu kez engelliler için de örnek bir çalışma başlattı. Engelli vatandaşlarımız ve onlara bakan aileleri için değerli bir adım için yapım çalışmaları başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından duyurusu yapılan ve geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan Gebze Manisiz Yaşam Merkezi için Gebze Millet Bahçesi’nde (eski adıyla Gebze Askeri Kışlası) hafriyat yapılıyor.

KAZI BAŞLADI

Gebze’nin vizyon projelerinden biri olan Gebze Millet Bahçesi birçok sosyal, kültürel ve eğlence alanını bünyesinde barındıracak. Gebze Millet Bahçesi için çok farklı amaçlarla kullanılacak yapılar yapacak olan Kocaeli Büyükşehir, ilk olarak Gebze Manisiz Yaşam Merkezi’nin inşaatına başladı. Bu kapsamda merkezin inşaası için hafriyat çalışmaları yapılıyor.

İhalenin ardından inşaatına başlanan Gebze Manisiz Yaşam Merkezi’nde ayrıca hidroterapi havuzları, gündüz bakım üniteleri, özel eğitim sınıfları, beceri geliştirme ve mesleki eğitim atölyeleri, spor ve aktivite salonları, kültür ve sanat geliştirme akademileri, kütüphaneler, rekreasyon ve sosyal alanlar. Merkezde ayrıca idari ofisler, soyunma odaları ve duşlar da bulunacak. Tüm bu imkanlar zihinsel engelli, aşağı, otizm tanılı, bedensel engelli, işitme engelli, görme engelli ve kronik engelli kümelerindeki tüm engelli bireylere sunulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu