Haber

Gültekin Uysal’dan Ümit Özdağ’ın orta yerindeki yakışıksız kargaşa: Çocukluğunda tecavüz…

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın kendisiyle ilgili iddialarına ilişkin yaptığı paylaşım sosyal medyada tepki topladı.

ÖZDAĞ’DAN UYSAL’A SERT ELEŞTİRİ

Millet İttifakı’nın açıkladığı ortak anlaşma metnini eleştiren Ümit Özdağ, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde açıklama yaptı. “Altı Levha erkânına soruyorum. Sizi, ‘Tarikat ve cemaatleri devletten çıkaracağız’ demekten alıkoyan nedir? Ortağınız, Said-i Nursi denen adamın müridi mi, Devlet Başkanı mı?” Demokrat Parti? Ahmet Davutoğlu?”dedi.

TEPKİ TWEETLERİNİ SİLDİ

Özdağ’a sosyal medya hesabından yanıt veren Gültekin Uysal, “Demokrat Parti’ye ve bana iftira atıyorsunuz. Şimdi size anladığınız dilden cevap veriyorum; Onurlular iftira atmaz! ifadelerini kullandı. Uysal’ın, “Çocuklukta tecavüz psikolojisi” Yaptığı açıklamalar sosyal medyada büyük tepki topladı. Gelen tepkiler üzerine tweetini silen Uysal, bir açıklama yapmadı.

Ancak bir süre sonra Uysal’ın yaptığı açıklamada “istismara uğramış çocuk” benzetmesi tepki çekti. Özdağ, “Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı tanımak için bu tweet’i okuyun” yanıtını verdi.

o özür diledi

Uysal tepkilerin ardından sosyal medya hesabından şu sözlerle özür diledi:

Hakaret, tahrik ve iftiraları mesleği haline getirmiş, kime ve neye hizmet ettiği malumdur.
Demokrat Parti’nin ve şahsıma yönelik kasıtlı saldırılara Ümit Özdağ’ın zaman zaman niyetimi aşan çok yanlış bir örnekle karşılık verdiğim için üzüntümü ve kamuoyundan özür dilerim.

 

habergurun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu