Haber

İngiltere Savunma Bakanlığı: “Rus yedek kuvvetleri ne fiziksel ne de psikolojik olarak hazır”

İngiltere Savunma Bakanlığı, Rusya-Ukrayna Savaşı’na ilişkin hazırladığı istihbarat raporunda, “Rus yedek askerlerinin ne fiziksel ne de psikolojik olarak hazır olmadığını” belirtti.

İngiltere Savunma Bakanlığı, Rusya-Ukrayna Savaşı’na ilişkin son savunma istihbaratı güncellemesinde, Rus yedek güçlerinin muhtemelen göğüs göğüse çarpışma için “kürek” kullandığını açıklayarak, Ukrayna’daki Rus ordusundaki mühimmat sıkıntısına dikkat çekti. Açıklamada, Rus yedek kuvvetlerinin Ukrayna’da “somut bir noktaya” saldırmak için “ateşli silahlar ve küreklerle” silahlandırıldığı ve geçen ayın sonlarında Rus yedek kuvvetlerine “sadece ateşli silahlar ve küreklerle silahlanmış” saldırı emri verildiği belirtildi. Ukraynalı bir pozisyon.

Küreklerin yakın dövüş için kullanılan düşük teknolojili muharebe araçları olduğunu belirten Bakanlık, MPL-50 olarak tanımlanan aracın Rusya’da ilk tasarlandığı 1869 yılından bu yana pek değişmediğini söyledi. Rus yedek kuvvetleri, Ukrayna’daki eylem için fiziksel veya psikolojik olarak hazırdı.

Yakın çatışmaların nerede yaşandığına ilişkin bilgi vermeyen bakanlık, savaşta yakın çatışmaların arttığını ve bunun nedeninin Rusya’nın cephanesindeki azalma olabileceğini belirtti. – MANCHESTER

haberbogazkale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu