Haber

İsveç’in Manavgat kentinde Kur’an-ı Kerim’in yakılması protesto edildi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Şubesi, İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılmasını protesto etti.

İsveç’in başkenti Stockholm’de Kur’an-ı Kerim’in yakılmasının ardından İsveç’e yönelik protestolar sürüyor.

Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda pankartlarla bir araya gelen Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Şubesi üyeleri, İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılmasını protesto etti. Kur’an-ı Kerim’in okunup dua edildiği harekete katılan vatandaşlar, tekbir alıp sloganlar attı.

Grubun adına ilişkin basın açıklaması yapan AGD Manavgat Şube Başkanı Ahmet Ali Gök, İslam’ın tüm insanlığın saadeti ve esenliği için insanlara seslendiğini belirterek, Kuran yakma provokasyonunun barışı hedeflediğini söyledi. insanlık ve orta bir zeminde yaşama kültürü.

Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde işlenen mezalimi, bu haksızlığı işleyen alçakları ve buna izin verenleri lanetlediklerini belirten Gök, “İslamofobi gibi karanlık projeleri, cahil zihniyeti ve umutsuzluğuyla Batı dünyası. İslam’a ve insanlığın huzuruna yönelik tavırlar, hedefler.Burada Allah’ın nurunu haykırıyoruz.Anadolu Gençlik Derneği olarak tüm Müslüman kardeşlerimizi, Müslüman liderlerimizi ve sivil toplum kuruluşlarını bu onurlu ve onurlu duruşa davet ediyoruz. hakkında konuşuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu