Haber

Karşıyaka liderlik koltuğunu kaybetti

TFF 3. Lig 2. Grup’ta haftayı erkek takım olarak geçiren Karşıyaka, rakiplerinin galibiyetiyle 8 karşılaşmanın 7’sinde koruduğu liderlik pozisyonunu elde etti.

Bay, geçtiğimiz hafta oynadığı iki karşılaşmada da galibiyet alamayarak 5 puan kaybederken, yeşil-kırmızılıların teknik direktörü Ersin Aka, takımına güvendiğini ve grubun en iyi takımı olduklarını söyledi. Veda haftasını fırsata çevirdiklerini ve Çeşme kampında birlikte çok güzel bir çalışma ortamı bulduklarını belirten Ersin Aka, “Kadro mühendisliği açısından takımımızı kurduğumuz ilk gün de söyledim ve söylüyorum. Artık kadro kalitemiz gerek derinlik gerekse bireysel olarak ligin üzerinde ve bu da bizi bu ligin en iyisi yapıyor.” “Biz iyi bir takımız. Karakter olarak camiasını, takım arkadaşlarını ve kulübünü gerçekten kucaklayan bir ekibe sahip olduğumuzu belirtmek isterim. Bundan dolayı çok mutluyuz” dedi.

“Hem yönetimimiz, hem teknik kadromuz, hem de personelimiz olarak bundan son derece memnunuz” diyen Aka, şöyle devam etti: “Tek sorunumuz oyunla ilgili düşüncelerimiz ki bunun biraz daha zor olduğunu düşünüyorum. Bunun nedenleri arasında eleştiri olarak birincisi çok yeni bir takım olmamız, ikincisi ise daha rekabetçi olmamızdır.” Çok üst liglerden gelen oyuncularımın bu ligin oyununa ve karakterine uyum sağlayamamalarından dolayı görüyorum. Futbol bir süreçtir, bir yatırım işidir, bunun belli kriterleri vardır, fiziksel, zihinsel, taktik ve teknik gelişim gerektirir. Oyuncunun bulunduğu ortama uyum sağlaması gerekiyor. Bu konuda gerçekten çok zorlandığımızı belirtmek isterim. Ancak her şeye rağmen bunu başaracak bir takım olduğumuzu belirtmek isterim. Bu ligde hedefine ulaştı ve bunu başaracağımızdan hiç şüphem yok” dedi.

kulpajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu