Yaşam

‘Sahte doktor’ Ayşe Özkiraz serbest bırakıldı

Çerkezköy 5. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Özkiraz, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi’ni (SEGBİS) kullanarak katıldı.

Özkiraz, savunmasında yaptıklarından pişman olduğunu söyledi.

Özkiraz, ailesi ve yakınlarından özür diledi. “Sadece erkek arkadaşıma statümü daha yüksek göstermek için kimlik kartı kullandım. Başka kart kullanmadım. Maddi bir kazancım olmadı. Ameliyat oldum. Bilinçli yaptım. Hatamın bedelini biliyorum. dersimi aldım.biyolojik ve psikolojik olarak kötüyüm.ilaç tedavisine başladım.sağlığım ve eğitimim için tahliye istiyorum.” sözünü kullandı.

Savcı ise sanığın üst uçtan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını istedi.

davalının avukatı Oğuz Kağıtçı, sahtecilik yönünde elde edilen delillerin hukuka aykırı olarak toplandığını ileri sürerek müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Kağıtçı, sanığın hatasını kabul ettiğini ve olayı çıkar sağlamak için yürütmediğini savundu.

Diğer sanık avukatı Kemal Uçarönceki duruşmada okunan rapor Yargıtay kriterlerine uymuyorsöylenmiş.

Uçar, suçlamaları kabul etmeyip müvekkilinin serbest bırakılmasını talep etti.

Mahkeme, Özkiraz’ı “doktor unvanını kullanmak”tan 4 yıl, “resmi belgede sahtecilik”ten 3 yıl, “özel belgede sahtecilik”ten 1 yıl ve 18 bin lira para cezasına çarptırdı.

Özkiraz’ın Kararın açıklanmasını erteleyen mahkemeye 1 yıl hapis cezasıSanığın tutukluluk süresini göz önünde bulundurarak tahliyesine karar verdi.

Ne oldu?

Çerkezköy Devlet Hastanesi yetkilileri, yaklaşık 4 aydır hastanede uzman doktor eşliğinde gözlemci yardımcısı olarak bulunan zanlı hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Soruşturmada diplomalarının geçersiz olduğu tespit edilen ve polis ekipleri tarafından gözaltına alınan zanlı, çıkarıldığı hakim tarafından 25 Kasım’da tutuklandı.

Ayşe Özkiraz, “resmi belgede sahtecilikten” 2 yıldan 5 yıla kadar, “özel belgede sahtecilikten” 1 yıldan 3 yıla kadar, 2 yıldan 5 yıla kadar, 2 yıldan 5 yıla kadar “” suçundan yargılanıyor. yetkisiz tıbbi hataları düzenleyen 1219 sayılı yasaya karşı çıkıyoruz”. dava açıldı.

Ayşe Özkiraz’ın ameliyat olduğu sırada ameliyathanede gece vardiyasında olduğunu gösteren çok sayıda fotoğrafı vardı. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Özkiraz’ın herhangi bir tıbbi müdahalede bulunmadığı bildirildi.

haberserinhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu