Teknoloji

Stalker 2 Takımının Stüdyosu Yangından Zarar Gördü: 70 Bin Dolarlık Hasar!

 
Kıyamet sonrası açık dünya hayatta kalma oyunu Stalker 2: Heart of Chornobyl’in geliştiricisi GSC Game World’ün ofislerinde yangın çıktı. Vortex tarafından bildirildiği ve HazzadorGamin tarafından Twitter’da paylaşıldığı üzere geliştiricinin ofisinin bir katı Perşembe günü çıkan yangın nedeniyle hasar gördü. Yangında yaralanan olmazken, hasarın 70 bin dolar olduğu tahmin ediliyor.
 
Herhangi bir verinin kaybolup kaybolmadığı belli değil
 
 
 
Ortaya çıkan rapora göre, yangının şu anda geliştirme aşamasında olan Stalker 2: Heart of Chornobyl’in dosyalarına zarar verip vermediği belli değil. Yangın, oyunun yedekleme sunucularının yakınında meydana geldi ve şu anda verilerle ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Bu nedenle herhangi bir yorum yapamayız.
 
Yangının ardından ekipten çok sayıda kişi çeşitli açıklamalarda bulundu. Bir geliştirici Discord’a şunu yazdı: “Evet, yangın olayı doğru. Kazada şans eseri hiçbir çalışanımız yaralanmadı.”
 
Olaylarla ilgili daha önce belirttiğimiz açıklamalarla Stalker 2’nin 2024 yılının ilk çeyreğinde çıkacağını söyleyebiliriz. Öte yandan Ukrayna merkezli GSC Game World’ün yaşadığı tek felaket bu değildi. Bildiğiniz gibi grup daha önce Ukrayna/Rusya savaşı nedeniyle yer değiştirmek zorunda kalmıştı.
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu